Разделы портала
Главная портала
Новости компаний
Статьи
Каталог фирм
Деловые контакты
Полезная информация
Авиабилеты
Прайс-листы new
Психология успеха
Безопасность
Горящие путевки
Киев On-line
Карта сайта Главная Контакты
 Сервисы портала
Вход
Условия размещения
Контакты
Реклама на проекте
Бесплатная реклама
Меню раздела Главная: Безопасность Каталог фирм Торговая площадка Новости ИнформацияСтатьи Офисное оборудование  

СТАТЬИ

Сейфи для офісу - що важливе знати при виборі

Питання 1. Який сейф потрібний для офісу?

Перш ніж відповісти на це питання, необхідно розібратися які, взагалі, бувають сейфи. Слово «сейф» в перекладі з англійського означає «зберігати». Тому найбільш правильною є класифікація сейфів за їх функціональними можливостями, - від яких зовнішніх дій вони захищають вміст. Таким чином, в найбільш загальному вигляді сейфи підрозділяються на вогнестійкі і взломостійкі. Перші протидіють небезпечним чинникам пожежі, другі - несанкціонованому доступу. Існують комбіновані варіанти, що поєднують в собі обоє ці якості, проте, на ринку України вони мало представлені. Останнім часом, так само, з'явилися екрановані сейфи, захищаючі магнітні носії інформації від зовнішніх електромагнітних випромінювань. Всі останні класифікації підрозділяючі сейфи по місцю їх установки (меблеві, стінні, конторські і так далі), по вмісту (збройні, для документів, каси і так далі), що зберігається, є менш коректними. Більш того, вони можуть ввести в оману, оскільки не відповідають на найбільш важливе питання - від яких зовнішніх дій сейф захищає вміст. Таким чином, ми приходимо до очевидного висновку - не існує спеціального офісного варіанту сейфа. Необхідно визначитися від яких небезпечних чинників потрібний захист в даному випадку, і приступити до вибору конкретної моделі (сейфы шкафы, офисные шкафы металлические). 

Питання 2. Який сейф кращий - вогнестійкий або взломостійкий? 

Питання умисно сформульоване некоректно. Так його часто задають покупці. Обидва типа сейфів, якщо вони відповідають заявленим властивостям, хороші і надійні. При цьому вони принципово розрізняються між собою. 

Почнемо з розгляду взломостійких сейфів. Ключові слова для пошуку в Інтернеті: «сейф взломостійкий». Синоніми (не зовсім точні, але часто використовувані): «сейф касовий броньований», «сейф банківський», «сейф сертифікований». 2001 рік стало переломним для України в питанні виробництва взломостійких сейфів. Цього року був введений в дію державний стандарт ДСТУ 4012.1. Будучи дослівним перекладом Євронорм EN 1143, він визначив вимоги до технічних характеристик взломостійких сейфів і правилам їх випробувань. У відповідність із стандартом існує 11 класів сейфів - з нульового по десятий. Клас привласнюється на підставі незалежних випробувань, в процесі яких, сейфи піддаються руйнуванню різними інструментами для злому. При цьому випробувачі ведуть хронометраж. Чим складніші інструменти були необхідні їм для роботи і, ніж більше часу зайняло виконання тестових робіт, тим більше високий клас привласнюється сейфу. Також в обов'язковий набір випробувань входять відкриття дверей після знищення замочних органів і перевірка на міцність анкерного вузла, за допомогою якого сейф кріпиться до підлоги (Сейфы Несгораемые шкафы).

Тобто клас сейфа - це абсолютно об'єктивна величина, що визначає, наскільки ефективно він протистоїть несанкціонованому доступу. Далі орган сертифікації перевіряє здатність виробника серійно випускати продукцію відповідну випробуваному зразку. Лише після цього видається сертифікат відповідності сейфа певному класу опору злому. Чим вище клас сейфа, тим більше складні і дорогі матеріали застосовуються при його виробництві і, природно, тим вище його ціна. Для прикладу: сейфи другого класу важать від 150 до 1000 кг (залежно від розміру) і коштують від 3000 до 16000 гривень. Вага сейфів п'ятого класу може знаходитися в діапазоні від 700 до 2000 кг, а ціна від 12000 до 28000. Для восьмого класу ці ж величини складають 1500 - 4000 кг і 35000 - 60000 грн. Відповідно розрізняються і захисні властивості сейфів. Взломостійкий сейф - це складний наукоємкий виріб. Його захисна оболонка складається з декількох шарів з різними фізичними властивостями. Один шар погано ріжеться автогеном, інший ефективно протистоїть діамантовим кругам, третій - не свердлиться і так далі У виробництві використовуються неіржавіючі жароміцні сталі, мідь, титан, фібробетони з просторовим армуванням, полімерні матеріали. Для злому такого сейфа потенційний зловмисник буде вимушений нести з собою велику кількість інструментів. Якщо при цьому сейф надійно закріплений до підлоги, з ним ніхто не зв'язуватиметься - собі дорожче. Найбільшу увагу виробники приділяють захисту замків. При спробі їх руйнування спрацьовують спеціальні механізми, блокуючі систему ригеля. Подальша дія на замки стає безглуздою. Природно, чим вище клас сейфа, тим великою кількістю рівнів захисту він володіє (сейфы продажа, сейфы в Киеве).

Тепер декілька слів про захист цінностей від пожежі. Ключові слова для пошуку в Інтернеті: «вогнестійкий сейф». Синоніми (не зовсім точні, але часто вживані): сейф, що не згорає, «вогнетривкий сейф». Для визначення класу вогнестійкості сейф піддають набору складних випробувань. Його нагрівають зовні і заміряють температуру в середині. Якщо протягом певного часу температура усередині сейфа не перевищила 170 0С (при цій температурі починається руйнування паперу) сейфу привласнюють клас В; якщо температура не перевищила 70 0С (температура втрати властивостей кіно- і фотоматеріалів) - клас Д; 50 0С (температура руйнування магнітних носіїв інформації) - клас Д і С. Також в позначення сейфа входить чисельна величина, що виражає час в хвилинах протягом якого температура усередині сейфа не перевищила відповідне граничне значення. Так, наприклад, клас 60В означає, що при пожежі, протягом 60 хвилин температура усередині сейфа не перевищить 170 0С. На цьому завершується визначення порогу вогнестійкості, але не закінчуються випробування в цілому. Сейф піднімають на висоту 6м і скидають на бетонну підставу - імітація обвалення перекриття. Потім розігрітий сейф обливають холодною водою - імітація гасіння пожежі. Після цих дій сейф повинен зберегти свої основні властивості. Якщо випробування пройдені успішно і виробництво підтвердило здатність серійно випускати якісну продукцію, видається сертифікат, який об'єктивно підтверджує відповідність сейфа певному класу вогнестійкості.

Питання 3. Чи захищає вогнестійкий сейф від злому, а взломостійкий від пожежі?

Відповідь на це питання викликає великі труднощі у продавців сейфів. Дійсно, з усією відповідальністю можна говорити лише про ті властивості, які підтверджені результатами випробувань і сертифікатом відповідності. Тому наша відповідь звучить обережно - вогнестійкі сейфи забезпечують деякий захист від несанкціонованого доступу, а взломостійкі - від пожежі. У останньому випадку, це не голослівне твердження. Починаючи з другого класу, в більшості взломостійких сейфів застосовуються термоізоляційні матеріали проти автогенного різання. Цей шар захищатиме вміст сейфа від дії високих температур при пожежі.


офисная мебель в Киеве
Просмотреть фирмы в этой категории

Добавить статью

НОВОСТИ
15.10.2012
Почерковедческая экспертиза
Детективное агентство "Кассандра" поможет Вам всего за три рабочих...
19.12.2011
АКЦИЯ! Датчик Ракушка 45 мм в подарок!
Цена/шт 1.32 грн....
19.12.2011
Новые счётчики посетителей GSM передача данных
Передача данных через GSM. Простой принцип работы: счётчик отправляет раз...
22.07.2011
GSM BSE-950 сигнализация беспроводная комплект 129USD уже в продаже
Комплект беспроводной сигнализации GSM BSE– 950 Full. ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ 1....
28.02.2011
VIII Международная специализированная выставка ОРУЖИЕ И БЕЗОПАСНОСТЬ - 2011 21-24 сентября 2011
(боевое, служебное, охотничье, спортивное оружие, боеприпасы, оптика...
Все новости
Добавить новостьГлавная портала
Навигация портала:
Карта сайта Главная Контакты


CopyRight 2005-2008