Разделы портала
Главная портала
Новости компаний
Статьи
Каталог фирм
Деловые контакты
Полезная информация
Авиабилеты
Прайс-листы new
Психология успеха
Безопасность
Горящие путевки
Киев On-line
Карта сайта Главная Контакты
 Сервисы портала
Вход
Условия размещения
Контакты
Реклама на проекте
Бесплатная реклама
Меню раздела Главная: Безопасность Каталог фирм Торговая площадка Новости ИнформацияСтатьи Системы охранного телевидения и наблюдения  

СТАТЬИ

Аналогові і IP-камери: конкуренція посилюється

Згідно прогнозам ряду консалтингових компаній, ринки CCTV розвинених країн увійдуть до IP-ери вже в 2012 р., коли попит на IP-камери перевищить попит на аналогові пристрої. Проте нинішні економічні реалії і інертність російського ринку дозволяють передбачити, що об'єми продажів аналогових камер будуть високими ще на протязі 5 років. (охранное видеонаблюдение, системы видеонаблюдение)

Що буде в 2012 році?

На мій погляд, російський ринок технічних засобів безпеки ближче до азіатського ринку, де переважають відносно недорогі рішення, а тон задають "електронні гіганти". Оптимальне співвідношення ціна/якість і хороший маркетинг - ідеальний "мікс" для будь-якого ринку, а тим більше для країн, що розвиваються. Західна Європа, чия економіка дозволяє здійснювати значні інфраструктурні вкладення, дійсно стійко рухається по шляху переходу від аналогових камер до IP. Інша ситуація в Азії. Згідно прогнозам дослідницьких компаній, до 2012 р. на ринках CCTV країн, що розвиваються, як і раніше переважатимуть аналогові рішення. Якщо говорити ще точніше, об'єми продажів аналогових камер в рази перевершуватимуть показники продажів IP-камер.

Зрозуміло, оцінки попередні, проте для багатьох крупних виробників подібні дослідження - інформація до роздуму. Чи варто скорочувати виробництво аналогових компонентів і переорієнтовувати, якщо попит залишається стійким? Чи буде попит в найближчих рік-два на дорожчі IP-камери, враховуючи стагнаційні процеси в економіці?

Зрозуміло, процес переходу до IP-рішень неминучий, але без серйозної підтримки з боку "азіатських тигрів" - крупних виробників електроніки - він може затягнутися. У свою чергу, "електронні гіганти", розвиваючи власні лінійки IP-пристроїв для CCTV, продовжують упроваджувати все нові функції в аналогові камери, випускаючи нові процесори обробки сигналу. І причина тому - більший попит на доступні аналогові рішення. (системы видео наблюдения)

Мозок для камери

Фактично аналогові камери продовжують називатися аналоговими лише завдяки використовуваному ними формату трансльованого відеосигналу. Якщо 10 років тому конкурентна боротьба між крупними виробниками CCTV-камер була безпосередньо пов'язана з технологіями і характеристиками ПЗС, то сьогодні йде суперництво між цифровими сигнальними процесорами - DSP (Digital Signal Processor). Вони призначені для обробки цифрових сигналів в реальному часі. Виробників DSP для CCTV-камер в світі не так вже і багато. В першу чергу це Sony, Panasonic, Samsung Techwin і Sharp. Що випускаються цими компаніями процесори розходяться по всьому світу і використовуються багаточисельними виробниками охоронних телекамер.

DSP - це мозок сучасної камери (як аналогової, так і цифрової). Використання цифрових сигнальних процесорів в схемотехніці сучасних аналогових камер дозволило не лише поліпшити якість формованого зображення (підвищити чіткість, чутливість і динамічний бюджет), але і реалізувати спектр додаткових функцій з врахуванням специфіки галузі. (IP (WEB, ВЕБ) камеры)

Цифрові технології аналогових камер

Принциповою характеристикою будь-якої телевізійної камери є роздільна здатність. Завдяки цифровій обробці сигналу удалося добитися горизонтальної  роздільної здатності 600 ТВЛ для кольорового зображення і 700 ТВЛ - для чорно-білого. Необхідно відзначити, що подібні характеристики мають IP-камери з роздільною здатністю1 Мпкс. На жаль, такий дозвіл можна зафіксувати лише на хорошому моніторі в стендових умовах з правильним освітленням. Вочевидь, що запис зображення цифровим відеореєстратором неминуче приведе до втрати якості. Тому дозвіл телекамери, вказаний в специфікації, вже давно є предметом критики.

Меню на екрані (On-Screen Display-меню), що є графічним відображенням параметрів і налаштувань камери і видаленим управлінням налаштуваннями по коаксіальному кабелю, - характерні функції сучасної камери з цифровою обробкою сигналу. Дані функції перекликаються з можливостями роботи з IP-камерами, де використовується єдиний інтерфейс - IP-мережа. Для роботи з сучасною аналоговою камерою також використовується єдиний інтерфейс - коаксіальний кабель, або вита пара з пасивною передачею сигналу.

Функція детектора руху (Motion Detection) в телекамері з'являлася і зникала в моделей різних виробників впродовж декількох років. З поширенням цифрових систем запису, в яких функція відеодетектора реалізована для кожного каналу, від детекторів в камері відмовилися. Але ненадовго. Спочатку детектори стеження за об'єктом з'явилися в поворотних купольных камерах, а тепер декілька виробників заявили про реалізацію аналітичних (!) детекторів в аналогових камерах. Йдеться про детекторах залишених і переміщених предметів, детекторах напряму руху і пересічення лінії. Яким чином камера повідомляє про подію, що сталася? Все по тому ж коаксіальному кабелю, витій парі (інтерфейс RS-485) або за допомогою замикання вбудованого в неї контакту. (видеонаблюдение оборудование, охранное телевидение)

Окрім перерахованих принципових можливостей сучасної аналогової камери з цифровою обробкою сигналу, у ряді продуктів різних виробників реалізовані специфічні функції, які зустрінеш не в кожної IP-камери:
стабілізація зображення (Image Stabilization) - компенсація руху об'єктів в кадрі і поліпшення якості зображення завдяки меншому змазуванню;
зони маскування (Privacy Masking) - створення декількох непрозорих областей на зображенні, що дозволяють приховати від очей оператора приватні зони;
цифрове масштабування (digital zoom) - дає поворотним камерам з объективом-трансфокатором додаткову можливість краще розглянути дрібний предмет (наприклад, номер автомобіля) в рамках розумного збільшення в 4-8 разів. Для стаціонарних камер цифрове збільшення складає 1,5-2 рази, і воно може застосовуватися для невеликої корекції кута поля зору неточно вибраного об'єктиву. Зрозуміло, масштабування вабить втрати якості зображення, проте для камери з високим дозволом (500-600 ТВЛ), що виконує завдання перегляду відносно невеликої області, втрати не настільки критичні;
компенсація "битих" пікселів - реалізація алгоритму автоматичного обчислення дефектних пікселів матриці камери і заміщення кожного з них сигналом з сусіднього пікселя;
компенсація піковій яскравості, або HLC (High Light Compensation), - рішення задачі купірування пікової яскравості в зображенні. Яскраві джерела світла (як, наприклад, фари автомобіля) стають сірими, що дозволяє розглянути номер машини, що в'їжджає на парковку;
придушення шуму на зображенні, або SSNR, - зниження зашумленности зображення при низькій освітленості. Дана функція не лише суб'єктивно підвищує якість зображення в нічний час, але і дозволяє об'єктивно підвищити чутливість камери.

Важливою перевагою аналогових систем є відносна простота установки і обслуговування. На мій погляд, саме цей чинник дозволяє аналоговим системам утримувати позиції на ринку. Замовник, не знаючись на нюансах техніки, покладається на пропозицію інсталятора, а той, у свою чергу, пропонує те, в чому упевнений.

Словосполука "цифрова система" звучить принадно, але важливіше те, що воно означає. Високий дозвіл мегапіксельних камер, легкість масштабування системи, переваги цифрової передачі даних, простота інтеграції - ось основні козирі IP-систем.

Кожна система володіє своїми перевагами, але на сьогоднішній день аналогова система доступней більшому числу споживачів і зрозуміла більшому числу инсталляторов.

Всупереч прогнозам

Конкуренція між технологіями збережеться до тих пір, поки цифрові системи не порівняються за ціною з аналоговими. І схоже, що виробники аналогових камер самі сприятимуть цьому.

Аналогові камери з перерахованими вище функціями недешеві. За ціною вони не можуть конкурувати з багаточисельними застарілими моделями, присутніми на ринку. Випуск нового DSP з новими функціями неминуче вабить до збільшення вартості камери. Не дивлячись на те що сьогодні IP-камери в рази дорожче, їх вартість і вартість технологій цифрових мереж неухильно знижується, тому в певний момент вартість аналогових і цифрових рішень порівняється, і IP-камери стануть застосовуватися повсюдно.

Це процес неминучий, і ніхто не живить ілюзій з приводу перспектив IP-систем. Якщо сучасні можливості IP-камер знаходяться на початку розвитку, то в аналогових камерах вони досягли межі.

Просмотреть фирмы в этой категории
ДРУГИЕ СТАТЬИ В КАТЕГОРИИ
Знаете ли вы, что Sony поддерживает H.264
П'ять кроків на шляху до впровадження IP-відеоспостереження
Выбор сигнализации в квартиру и офис.
Mirasys-Системы IP видеонаблюдения для Украины
IP-система видеонаблюдения от «Panasonic»

Добавить статью

НОВОСТИ
15.10.2012
Почерковедческая экспертиза
Детективное агентство "Кассандра" поможет Вам всего за три рабочих...
19.12.2011
АКЦИЯ! Датчик Ракушка 45 мм в подарок!
Цена/шт 1.32 грн....
19.12.2011
Новые счётчики посетителей GSM передача данных
Передача данных через GSM. Простой принцип работы: счётчик отправляет раз...
22.07.2011
GSM BSE-950 сигнализация беспроводная комплект 129USD уже в продаже
Комплект беспроводной сигнализации GSM BSE– 950 Full. ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ 1....
28.02.2011
VIII Международная специализированная выставка ОРУЖИЕ И БЕЗОПАСНОСТЬ - 2011 21-24 сентября 2011
(боевое, служебное, охотничье, спортивное оружие, боеприпасы, оптика...
Все новости
Добавить новостьГлавная портала
Навигация портала:
Карта сайта Главная Контакты


CopyRight 2005-2008